Kamera Sistemleri
Kamera Sistemleri

Gündelik hayatımızda her parçanın maddi ve manevi önemli bir değeri vardır. Yaşanabilecek kötü olaylara önlem almak her bireyin zorunluluğu haline gelmiştir. Bu bağlamda teknoloji insanların yardımına koşmuş ve değişik makineler geliştirilmiştir. Bunların en başında sensör ve kamera sistemleridir.

Kamera sistemlerinin amacı yaşanacak problemlerden sonra kullanılmak için değil problemin oluşmasına engel olmaktır. Yapılan araştırmalara göre kamera gibi güvenlik unsurlarının önleyici özellikleri her zaman öne çıkmıştır. DestekOffice Teknoloji olarak şirketinizin işlevselliği bizim önceliğimizdir.

Şirketinizde en huzurlu ortamın oluştuğundan emin olmak zorundayız. Biliyoruz ki şirketinizde geçirdiğiniz her an tecrübeniz artmakta ve bir anlık olumsuz durum ile bütün birikiminizin gitmesini istemiyoruz.

IP Kamera sistemleri şirketinizin veya evinizin her an güvenliğini sağlamaktadır. İstediğiniz zaman yapabileceğiniz bağlantı ile kamera sisteminin kurulduğu alanın güvenliğinden her an emin olun.

DestekOffice Teknoloji ekibi, ihtiyacınıza göre en iyi sistemi sunacaktır. Yerinde keşif servisiyle en uygun fiyatı sizin için çıkaralım. Detaylı bilgi için [email protected] adresinden yada ‎+90 212 211 52 37 telefon numaramız ile iletişime geçiniz.

Güvenlik kamera sistemleri, hem işletmelerde hem de evlerde kullanılan önemli bir koruma aracıdır. Doğru uygulama yoluyla, iş güvenlik kameraları sadece güvenlik ihlali olduğunda suçluların yakalanmasını değil, aynı zamanda varlığıyla suçlular için caydırıcılık da sağlar. Apartmanlarda ve müstakil evlerde kullanılan kamera sistemleri temel cihazlarken şirketler daha kompleks kamera sistemlerine ihtiyaç duyar. Şirketlerin ihtiyaçlarına göre seçilmesi gereken kamera sistemi de farklıdır.

Kamera sistemlerinin boyut, kalite ve kablosuz yeteneklerde sağlanan teknolojik gelişmeleriyle şirketiniz için en doğru tercihi yapabilirsiniz. Çoğu sistem bir fiziksel kamera, bir monitör, bir uzak video depolama sistemi ve bu parçalar arasında bir iletişim bağlantısı içerir. Bazı kameralar, belirli durumlar için daha uygundur. Bu nedenle, doğru güvenlik kamera sistemini seçmek ve kullanışlı kameraları kullanmak sizin için zaman ve para bakımından avantajlı olacaktır. Kamera sistemine karar verirken 7/24 kayıt yaptığı için size uygun depolama yöntemini de seçmeniz gerekir. Güvenlik kameraları, genel olarak halkın sandığından çok daha fazla etkiye sahiptir. Kamera sistemlerinin sağladı kayıtlar, herhangi bir hırsızlık durumunda sigortadan faydalanabilmeniz için bir kanıt niteliğindedir.

Kamera sistemlerinin günden güne daha fazla tercih edilmesinin başka sebepleri de kamu güvenliği artırması, kamusal alanlarda suç oranını azaltması ve sistemin her yerden rahatlıkla kontrol edilebiliyor oluşudur. Kamera sistemlerinin akıllı telefonlarla bile rahatça kontrol edilebilmesi ve izlenebilmesi özellikle birden fazla mekanda hizmet veren şirketler için önemli bir avantajdır.

Kamera Sistemleri Fiyatları

Birbirinden farklı modelde ve teknolojik özelliğe sahip pek çok kamera sistemi mevcuttur. Bu sebeple kamera sistemlerinin fiyatları sahip olduğu özelliklere bağlıdır, belirli bir fiyat aralığı vermek doğru olmaz. Peki, kamera sistemlerinin fiyatlarını belirleyen bu teknolojik gelişmeler nelerdir?

Görüntü çözünürlüğü, bir kamera sisteminde en çok dikkat edilen unsurlardan biridir. Görüntü çözünürlüğünün düşük oluşu kaydın piksel piksel olmasına ve hatta görüntünün anlaşılamamasına yol açar. Görüntü çözünürlüğüne karar verirken şirketinizin konumu da önem arz eder. Özellikle çevresi ve ofisin içinin karışık bir yapıya sahip olduğu durumlarda görüntü çözünürlüğünün yüksek olması gerekir.

Güvenlik kamera sistemlerinde üç tür lens kullanılır; sabit, değişken odaklı ve yakınlaştırmalı. Bunların her biri bir farklı amaçlara hizmet eder. Örneğin, sabit lensli güvenlik kameraları sabit bir odak noktasına sahiptir ve dar bir koridor veya odayı izlemek için idealdir. Değişken odaklı lensli kamera sistemleri ayarlanabilir odak uzaklığına sahiptir ve dar koridorların yanı sıra geniş odaları da izleyebilir. Odak uzaklığını her ayarladığınızda odaklamanın manuel olarak ayarlanması gerekir ve bu da daha düşük kaliteli video veya görüntülere neden olabilir. Bununla birlikte, yakınlaştırma lensli güvenlik kameraları, bir güvenlik kamerasının kalitesini ölçerken birincil seçenektir. Görüş alanı veya odak noktasında daha iyi bir görüş için yakınlaştırıp uzaklaştırmanız yeterlidir. Otomatik odaklanma ile yakınlaştırmayı kendi başınıza yapmanız gerekmez.

Bunlar bir kamera sisteminin en temel özellikleridir. Kamera sistemlerinin kurulumunda daha özelleştirilmiş yeteneklerinden de bahsedeceğiz.

Kamera Sistemleri Kurulumu

Kamera sistemine karar vermekten kurulumuna kadar izlenmesi gereken bazı adımlar vardır ve bunlardan şimdi bahsedeceğiz.

Öncelikle şirketler, en büyük riskleri oluşturan potansiyel güvenlik tehditlerini ve savunmasız alanları belirlemelidir. Bazı güvenlik riskleri şunlardır; kör noktalar ve yetersiz aydınlatılmış alanlar, sokakların boş olduğu bazı saatlerin oluşu ve işletmenin güvenliksiz bir bölgede oluşudur. Tüm şirketler birbirinden farklıdır ve bu nedenle zayıf yönlerinizi kendi işletmenizi referans alarak belirlemeniz önemlidir.

Daha sonra kamera sistemlerinin kurulumu için doğru yerleri belirlemeniz gerekir. Kamera sistemleri özellikle elektronik ekipman, hassas belgeler ve kasaları, kapılar, pencereler ve havalandırma delikleri dahil giriş noktalarını, ödeme yapılan yerleri ve yürüyüş yollarını izlemelidir. Kamera sistemlerini mahremiyet ihlaline sebep olacak yerlere kurmadığınızdan emin olun.

Son aşama kamera sistemlerinin kurulumunun doğru bir şekilde gerçekleşmesidir. Profesyonel kurulum olmadan şu aksaklıkların yaşanma riskini alırsınız; kamera sistemlerinin ışığın yansıdığı ya da görüş açısının dar olduğu bir yere kurulumu, kayıtlara uzaktan erişimin olmaması ve parola koyulmaması veya zayıf bir parola koyulmasıyla sistemin siber saldırılara hassas hale gelmesi gibi.

Kamera sistemlerinin optimum koruma sağlaması için iyi tasarlanması, kurulması ve izlenebilir olması gerekir. Bu sebeple güvenilir bir güvenlik firmasıyla çalışarak hem zamandan hem de bütçeden tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca kamera sistemlerinde bulunan görüntü sensörü, ekran kayıt hızı, yüksek dinamik aralık (HDR) veya geniş dinamik aralık (WDR) teknolojileri, depolama alanı sağlayan video kompresyon teknolojisi ve nitelikli video analizi sayesinde şirketinizin güvenliğini en üst seviyeye çıkarabilirsiniz.