PC Fan Değişimi

PC Fan Değişimi

PC Fan Değişimi, bilgisayarlar hızlı elektrik akımlarıyla süratli şekilde çalışan akıllı makinelerdir. Bu hızın yanında ortaya çıkan yan etkilerin başında ısınma gelir. Bilgisayar destekçiniz bu ısınmayı ortadan kaldıracak her türlü önlemi almak zorundadır. Bilgisayarların soğuma işlemini gerçekleştiren en önemli parçalarından biri fan sistemidir. Bilgisayar fanınız gerekli soğutma işlemini gerçekleştiremediğinde pc fan değişimi yapılması gerekmektedir.

Destekoffice Teknoloji müşterilerinin sistem ihtiyaçlarına göre en gerekli fanı seçer ve müşteriye sunar. Termal macununuz değişerek en ideal sıcaklık yakalanır.

Fiyat performans dengesine en uygun fan sizin onayınızla DestekOffice Teknik Servisi tarafından takılır ve cihazınızın ısı ölçüleri grafiksel olarak hesaplanır. Bu hesaplama cihazınızın performansındaki değişimi matematiksel olarak ortaya çıkarır. (önemli) 

Bilgisayar fan değişimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca bilgisayar fan değişimi gibi fan bakımı içinde hizmetlerimiz bulunmaktadır. Her model bilgisayar konusunda sorunsuz bir işlem için 7/24 servisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Peki bilgisayarlar için fan sistemleri neden önemlidir. Fan kontrol devresi, soğutucular, ısı boruları ve fanlardan oluşan sistemdir. Cpu veya chiplerin ısısı belirli bir seviyeye ulaştığı anda anakart üzerindeki ısı sensörü fan kontrol devresini tetikler ve fanlar dönmeye başlar. Isı belirli bir seviyenin altına düştüğünde ise fanlar durur. Böylece fanların çalışır iken çıkardığı ses seviyesi indirilmiş olur ve enerji tasarrufu sağlanır.

Fan kontrol devresi, ısı sensöründen alınan verilere göre fanı kontrol eder. Bu sistemin arızalanması ise, dengesiz hareket ettiğinde, hiç dönmediğinde veya sürekli döndüğünde anlaşılır.

Soğutucu, içerisinde sıcak havanın ilerleyebileceği kanallar bulunmaktadır. Isınan chipten ısıyı çeker ve fan vasıtası ile dışarıya aktarır. Meydana gelen arızalar ise, soğutucu kanallar üzerinde zaman ile oluşan toz birikintileridir.

Isı borusu, soğutucu kısmına ile her iki uç kısmından temas eden ve kapsayan içerisinde ısı iletimini kolaylaştıran özel bir gaz bulunan ve bakırdan yapılan bir aparattır. Yaşanan arızalar ise, içerisinde bulunan gazın özelliğini kaybetmesi ve ısı iletimini aksatması ile oluşur. Bundan dolayı bilgisayar aşırı ısınır.

Fan, soğutucu gövdesi içerisinde bulunur. Merkez noktasında bulunan motor vasıtasıyla dönerek soğutucuda biriken ısıyı havalandırma boşluklarından bilgisayar kasasının dışarısına gönderir. Rastlanan arızalar ise, motorun arızalanması, fan plastiklerinin kırılması veya çalışır halde iken aşırı derecede gürültü çıkarması gibidir. İşte bu sebepler ile zaman zaman fan bakımı yaptırmak gerekmektedir.

Daha güçlü bir performans, sorunsuz ileti yapan fan sistemleri, ısınma yapmayan bir bilgisayar, mükemmel çalışabilen bir anakart yapısı ve bunun gibi birçok sebepten ötürü problemler yaşandığı takdirde bilgisayar fan değişimi yapılması şarttır.

DestekOffice bilgisayar fan değişimi hizmetinde de uzman teknik kadrosu, uygun fiyat listesi ve uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebileceğiniz bir sistem garantisini müşterilerine verir. Bilgisayar fan değişimi konusunda detaylı bilgi ve hizmet almak için servisimizi ziyaret edebilir ve bizim ile iletişim kurabilirsiniz.

PC Fan Değişimi Fiyatları

Bilgisayarların soğutma sistemi gün geçtikçe gelişmektedir. Bu gelişim zorunlu bir ihtiyaçtır çünkü her geçen gün bilgisayarların özellikleri artmakta işlem hızı artmaktadır. Pc fan değişimi usta kişilerce yapılmalı ve gerekli durumlarda takviye fanlar tavsiye edilmelidir. Yüksek ücretlerle kurduğunuz bilgisayar sisteminiz gerekli soğutmayı yapamadığında hız olarak sürekli geriye gider ve en sonunda anakart işlevsiz hale gelebilir. Bu durum hiçbir kullanıcı tarafından istenmeyen bir sonuçtur. Pc fan değişimi getirdiği faydanın yanında hiç önemsenmeyecek kadar düşük bir maliyet ile gerçekleştirilir.

PC Fan Değişimi İstanbul

DestekOffice Teknoloji bilgisayarınızın her türlü ihtiyacını karşılamak için hizmete hazırdır. Pc fan değişimi işlemimizi daha detaylı olarak öğrenmek istiyorsanız Mecidiyeköy’deki teknik servisimde sizi misafir edebilir veya sizi ofisinizde veya evinizde ziyaret edebiliriz.  Servis hizmetimiz ile Türkiye’nin her yerine destek vermekte olup İstanbul içerisinde her yere cihazınızı almaya gelebiliriz. DestekOffice ile hızınızı artırın… İletişim için hemen arayabilir veya mail atabilirsiniz.

Fan değişimi ücreti

Fan değişimi ücreti DestekOffice tarafından uygun fiyat garantisi ile en kalite hizmetler beraberinde gerçekleştirilir. Fan değişimi ücreti konusunda detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilir veya kontrolü için servisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Her model ve marka bilgisayar için fan değişimi sağlamaktayız. Fan değişimi ücreti fiyatları bilgisayarın model ve markasına göre de değişiklik gösterebilmektedir. Fakat DestekOffice tarafından en uygun fiyata fan değişimi ücretinden yararlanabileceğinizi unutmayınız.

Fan değişimi ücreti fiyatlandırmasında, bizler sizlerin bilgisayar fanı ihtiyacı için en gerekli olan fan modeli seçeriz ve uzun yıllar boyunca tekrardan kullanabileceğiniz şekilde sizlere sunarız. Termal macununuzu da değiştirerek ideal sıcaklığa kavuşmasını sağlarız.

Teknoloji konusunda bilgisayarların fan sistemleri gün geçtikçe gelişmektedir. Bilgisayarlar için soğutma sistemi en gerekli olan bölümdür. Çünkü aşırı ısınmalar sonucunda bilgisayarda sayamayacağımız kadar fazla arızalar meydana gelebilmektedir.

Bilgisayarların artan işlemci hızı ile de fan sistemleri gelişmektedir. Bilgisayar fan değişimi özellikle uzman ve bilgili kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi halde bilgisayarınızda bulunan soğutma sistemini tamir etmek imkânsız hale gelebilirken değiştirmek bile zorlayıcı bir süreç oluşturabilir.

Uğraşlar ve bütçe artışları ile meydana getirdiğiniz ve özenle kullandığınız bilgisayar sistemleriniz soğutma sistemleri tarafından gerekli soğutma işlemini gerçekleştiremediğinde işlemci hızı, bilgisayarın hızı konusunda da inanılmaz bir düşüş ve problemler saptanır. Bu sorundan kurtulmanız inanın sizin de bilgisayar içerisinde dolaşmanızı ve işlerinizi hızlı bir şekilde halletmenizi sağlayacağı için mutlu edecektir.

Fan değişimi ücreti günümüzde çok da yüksek fiyatlar ile yapılmamaktadır. Fakat müşteri memnuniyetinizi en yüksek seviyelere çıkarmak ve sonucundan tatmin olmanızla birlikte uzun yıllar boyunca kullanabilme imkanına ulaşabilmeniz açısından seçtiğiniz ve bilgisayar fanı değişimini yapacak firma önemlidir.

DestekOffice fan değişimi ücreti konusunda da müşterilerini mutlu etmektedir. Düşünülmeden gerçekleştirilmesi istenilecek fan değişimi ücreti fiyatları altında bilgisayar fan değişimi işlemini uzman teknik kadrosuyla birlikte gerçekleştirir.

Teknoloji cihazlarınızın her türlü ihtiyacını gidermek ve problemleri, arızaları çözmek için geç kalmadan Mecidiyeköy’de bulunan DestekOffice servisimizi ziyaret edebilirsiniz. Fan değişimi ücreti içinde ücretsiz bir şekilde kontrolünü sağlattırabilirsiniz.