Şirketinizin yazılım ve donanımınıza uygun tercihinize bağlı server – sunucu kurulumu deneyimli ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Sunucu veya Server, herhangi bir ağ üzerinde bir programı veya bir bilgiyi farklı kullanıcılara, sistemlere paylaştıran ve dağıtan donanım veya yazılıma verilen genel isimdir. Sunucuların bir bilgisayar ağına bağlı olmasıdır. Yapısal olarak sunucuların güvenilir ve çoklu kullanıcıya hizmet eden bilgisayar sistemleridir.

İşlerimizi bilgisayar sistemleri vasıtasıyla yaptığımız ve bilgileri bu sistemlere depoladığımız kaçınılmaz bir gerçektir. Günümüzde bilgisayar sistemlerinin kullanımını tartışmaya gerek yoktur. Artık bütün kurumlar işlerini bilgisayar ile yapıyor, hizmetlerini bilgisayar ile yürütüyor, önemli verilerini bilgisayar ortamında saklıyor.

Sunucular; yapılan işte zaman, iş ve bilgi kaybı olmamasını sağlar. Bu noktada sunucuların yedekli çalışması ise iş sürekliliğinin devamını sağlayacaktır.

Sunucuların (Serverların) çalışma prensibi şöylerdir: herhangi bir ünitesinde yaşanan bir sorunla birlikte sunucunun sorunlu olan bölümün ünitesi devreye girer.

Sunucular ile yedekli çalışılması, bir sunucu durduğu halde diğer sunucun devreye girmesi ile olur. Bu yedekleme yöntemi, sistemin yüksek düzeyde iş sürekliği için önemli bir konudur.

Bilgisayarlarınız veya sistem altyapınız ne kadar iyi olursa olsun sunucularınızda oluşacak herhangi bir sıkıntı her şeyin durması anlamına gelecektir.

Server Sunucu Kurulumu için DestekOffice info ile iletişime geçiniz …