Kartuş Toner Satış
Kartuş Toner Satış

Kartuş ve toner kavramı bilgisayarların bütününü oluşturan donanımlar içerisinde bulunan ve yazıcı cihazı içerisinde kullanılabilen malzemelerdir. Yazıcı donanımı, bilgisayar sistemleri üzerinde oluşturulan dosya, belge, dokuman ve görüntülerin bir kâğıt üzerine yazılmasını sağlamaktadır.

Böylece kişiler istedikleri veriyi yazılı olarak elde edebilmektedirler. Toner ve kartuş ise dokümanların kâğıda aktarılmasında kullanılan malzemeler olarak yazıcı cihazları ile bir arada faaliyet göstermektedir. Günümüzde genellikle kullanılan yazıcılar üzerinde 2 tip kartuş ile verim alınabilmektedir.

Bunlar mürekkep kartuşu ve toner tozu olarak bilinmektedir. Yazıcı cihazlarının amaçlanan sonucu verebilmesi ve çalışabilmesi adına gerekli olan Kartuş toner satışı ‘‘destekoffice.com’’ tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yazıcı cihazlarına sahip olan bilgisayar ve yazıcı sistem kullanıcıları ‘‘destekoffice.com’’ ile bağlantıya geçerek ihtiyaç duydukları ve tükenmesi halinde temin edebilecekleri kartuş ve toner alımlarını sorunsuz bir şekilde yapabilmektedir.

Yazıcı sistemlerinde 2 çeşit olarak ayrılan kartuşlar içerisinde bulunan mürekkep kartuşu, içinde likit bulunduran bir kartuş tipidir. Likit halinde olan mürekkep ile fotokopi kâğıdı üzerine baskı yapılmaktadır.

Diğer kartuş tipi ise lazer yazıcılarda kullanılmak üzere toner tozunun kâğıt üstüne basılma halidir. Belirtilen iki kartuş şekli de yazıcı donanımı üzerinden komut alarak çeşitli ekipmanlar ile birlikte baskı işlemini yapmaktadır.

Yazıcı cihazlarının bilgisayarlar ile uyumlu bir şekilde çalışmasında büyük yeri olan her iki kartuş tipi de ‘‘destekoffice.com’’ şirketi tarafından kartuş toner satışı çatısı altında kullanıcılara sunulmaktadır.

Kullanıcılar sahip oldukları yazıcı modeline göre ihtiyaç duyulan kartuş tipini ‘‘destekoffice.com’’ kuruluşu aracılığıyla satın alarak kaliteli bir alışveriş deneyimi yaşayabilmektedir.

Mürekkep kartuş ve toner tozu ile ilgili bilinmesi gereken ve satın alma işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Mürekkep kartuşu kullanılan yazıcıların tümü renkli baskı yapabilme özelliğine sahiptir.

Toner kartuşu kullanılan yazıcılarda da renkli baskı yapılabilmekte fakat bu kartuş tipinin sadece siyah beyaz baskı gerçekleştirenlerin daha çok olduğu görülmektedir. ‘‘destekoffice.com’’ şirketi ile iletişime geçen kullanıcıların yazıcı modellerine ve amaçlarına uygun bir şekilde belirlenen kartuş tipi ihtiyacı kısa süre içerisinde kuruluş tarafından karşılanmaktadır.

Kartuş toner satışı konusunda ön plana çıkan ve bünyesinde en kaliteli malzemeleri barındıran şirket, cihazların her birine kapsamlı bir şekilde hâkim olarak her cihazın verimliliğini arttırmaya yönelik hizmetler vermektedir.

Toner kullanılan lazer yazıcıların tasarlanmasında genellikle A4 tipinde kâğıtlara baskı yapılması amaçlansa da A3 formundaki kâğıtlara da baskı yapabilen lazer yazıcıların da piyasada bulunduğu bilinmektedir.

Bu noktada kullanıcıların bilgisayar ve benzeri sistemler üzerinden oluşturdukları ya da bu sistemler üzerinde var olan dokümanların elde edilmesinde çıktı sürecinden ne bekledikleri göz edilmelidir.

Belirlenen kullanım amacı en doğru şekliyle saptandığında kullanıcılar uygun yazıcı ve kartuş ekipmanına da sahip olacaklardır. ‘‘destekoffice.com’’ kartuş toner satışı hizmetini sunduğu gibi yazıcı donanımları ile ilgili kullanıcıların beklentilerini de karşılamaktadır.

Şirket, bünyesinde tüm tip bilgisayarların ve akıllı telefonların tamir sürecini gerçekleştirmekte bunun yanında ilgili cihazların bakımlarını da yerine getirmektedir.

Yazıcı problemlerinde kullanıcılara destek ekip üyeleri tarafından yardımcı olan kuruluş bilgisayar sistemleri, kartuş ve toner satışını da hizmet yelpazesinde tutmaktadır.

Kartuş Toner Satış Fiyatları

Mürekkep kartuşu ve toner tozu kullanılan yazıcıların arasında birtakım farklılıklar bulunmaktadır. Bu farklılıklar içinde en önemlisini temsil ettiği bilinen çıktı sayılarındaki farktır.

Mürekkep kartuşunda maksimum 300 sayfa çıktı alınabilirken toner tozu kullanılan yazıcılarda ise 5000 kadar çıktı sayısına sahip olunabilmektedir.

Yazıcı cihazlarını devamlı kullanan ve yüksek bir performans bekleyen kişiler için toner tozlu yazıcılar çok daha uygunken sınırlı sayıda çıktı veren mürekkep kartuşları çok daha az kullanım gösteren kullanıcılar için uygundur.

Yazıcı cihazlarına yeni sahip olan ya da toner tozu ve mürekkep kartuşu tükenen kullanıcıların satın alım talebinde bulunurken akıllarındaki düşüncelerden biri de kartuş toner satış fiyatları olmaktadır.

Kullanıcılar kartuş toner satışında belirlenen fiyatların son haline ‘‘destekoffice.com’’ şirketi ile geçilen iletişim sonunda verdikleri bilgiler doğrultusunda ulaşabilirler. Dolayısıyla kartuş tipi ve yazıcı çeşidinin öğrenilmesi sürecinden sonra kuruluş doğru fiyatlandırmalar ile satış işlemlerini başlatmaktadır.

Kullanıcılar gerek kartuş toner satış fiyatları konusunda olsun gerek ‘‘destekoffice.com’’ kuruluşunun sunduğu diğer hizmetler açısından olsun gerçekleştirdiği tüm işlemlerde uygun fiyatlandırma politikası içerisinde adımlarını atmaktadır.

Kuruluş öncelikle müşteri istek ve beklentilerini en verimli haliyle karşılama amacı taşımakta sonrasında ise müşteri memnuniyet ve güvenini kazanmaya yönelik kaliteli hizmet sürecini tamamlamaktadır.

Kartuş Toner Satış İstanbul

‘‘destekoffice.com’’ kuruluşu İstanbul merkezli olarak faaliyete geçmiştir. İstanbul ili içerisinde aktif olarak çalışmalarını sürdüren şirket kartuş toner satış İstanbul arayışında bulunan kullanıcılar için ihtiyaçlarını giderebilecekleri en doğru adres olma niteliğine bürünmüştür.

Mürekkep kartuşu ve toner tozu satışında etkin olarak haftanın 6 günü destek isteklerine cevap veren şirket, mürekkep kartuş ve toner tozu arasındaki ayrımı oluşturan durumlar için de kullanıcıları bilgilendirmektedir.

Bilgilendirme süreci içerisinde yer alan içeriklerden biri de mürekkep kartuşlarının çok daha büyük ölçülerde bulunan kâğıtlara basımının mümkün olduğudur. Kartuşun yerleştirilen kâğıdın enine doğru baskı yapması sonucu baskı işlemi kolay olmakta ve büyük ölçülerde basıma imkân tanımaktadır.

Toner tozu kullanılan lazer yazıcılarda ise kâğıdın büyümesi toner kartuşunun büyüme ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Söz konusu durum maliyeti arttırmakta ve kullanıcılar için çok daha meşakkatli bir sürece girilmesine neden olmaktadır.

Bu noktada kullanıcılar büyük baskılı çıktılar elde etmek istediklerinde mürekkep kartuş kullanılan yazıcı modellerini tercih etmelidirler. Çıktı sayısındaki fark göz önünde bulundurulduğu gibi baskı büyüklüğü de göz önünde bulundurularak amaca yönelik yazıcı ve kartuş tipi tercih edilmelidir.

Kartuş toner satışı İstanbul kapsamında amaçlar doğrultusunda seçilen yazıcı ve kartuş tiplerinin performans gösterebilmesi adına ‘‘destekoffice.com’’ profesyonel ekip çalışanları ile birlikte kartuş ve toner satışını güvenle gerçekleştirmektedir.

Kartuş ve toner satın alımında bulunmak isteyen kullanıcılar iletişim sekmesinde yer alan çeşitli iletişim kanalları ile destek görmek istedikleri farklı konuları da ‘‘destekoffice.com’’ adresine bildirebilirler. İletişim yönünden çeşitliliğe giden kuruluş müşterilerin tercih ettikleri kanallar yoluyla kendilerine ulaşılmasını amaçlamıştır.

Bu doğrultuda müşteriler iletişim sekmesinde yer alan telefon numarası aracılığıyla destek talep edebilecekleri gibi Whatsapp uygulaması yolu ile de iletişimde bulunabilirler. Ayrıca e-mail üzerinden etkileşime geçmek isteyen kullanıcılar için de mevcut e-mail adresi aktif olarak kuruluş tarafından kullanılmaktadır.

Birçok insan kartuş ve toner arasındaki farkı karıştırır ve bunların aynı şey olduğunu düşünür. Bazıları ise kartuşun tüm yazıcılarda kullanıldığını ve tonerin fotokopi makinelerine özel olduğunu zanneder ancak aslında aralarındaki fark bu değildir. Peki, kartuş ve toner nedir?

Mürekkep kartuşları, tek üniteli bir kartuşa doldurulmuş sıvı mürekkep kullanır. Bir kalem gibi, mürekkep bittiğinde, maliyetin yaklaşık yarısı kadar bir fiyata yeniden doldurabilir ya da atıp yeni bir tane satın alabilirsiniz. Toner ise için lazer teknolojisini kullanır. Tonerler de tek kullanımlık ya da birden fazla kullanıma uygun olabilir.

Kartuş toner satışı düşünenler için fiyatlarından da bahsedelim. Sayfa başına maliyet, kullanılan kartuş veya tonerin kalitesine ve dolayısıyla verimine bağlı olarak değişebilir. Sayfa verimi karşılaştırıldığında, kartuş neredeyse her zaman tonerden daha pahalıdır ve bu sebeple alıcılar toneri toptan alarak kar etmeyi hedefler.

Kartuş toner alım satımını düşünürken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise bu ürünlerin nerede kullanılması gerektiğini bilmektir. Her ne kadar daha pahalı olsa da ara ara basıma ihtiyaç duyuyorsanız ve özellikle fotoğraf ve resim bastırıyorsanız kartuş daha mantıklı bir fikirdir. Ancak metin ağırlıklı ve sık sık basım yapıyorsanız toner kullanımı daha iyi bir seçenektir. Fotoğraf basımı da yapılabilir elbette ancak sonuçtan daha az memnun kalırsınız. Kartuş toner satışı planlayan kişilerin bu bilgileri ürün açıklamasında paylaşması, müşteri memnuniyeti açısından faydalı olacaktır.

Kartuş toner satışı yapmayı İstanbul’da planlıyorsanız bu yazıyı okumadan geçmeyin. İsrafı azaltmak için ve bir miktar para kazanmak için satış yapmak oldukça mantıklıdır. Dikkate almanız gereken şey, toner veya kartuşunuzun durumu ve satıştan önce nasıl saklayacağınızdır.

Piyasada sonsuz sayıda marka ve tipte ürün vardır ve bunların hepsi birinci sınıf ürünler değildir. Bu nedenle, sattığınız ürünün yüksek kalitede olması, kartuş toner satışının İstanbul’da gerçekleşmesini kolaylaştırır. Ayrıca orijinal ürünlerin yeniden satılması da her zaman tercih edilendir. Üründe delik, ezik ve yırtılma gibi ağır hasarlar mevcutsa satış yapmak oldukça güçleşir. Ürününün fiziksel durumunun yanı sıra kartuş toner üzerindeki son kullanma tarihi de satışı etkileyecek faktörlerden biridir.

Tonerlerin raf ömrü kartuştan daha uzun olduğu için satmayı düşünenlerin en baştan toneri tercih etmesi gerekir. Ürünlerin raf ömrü önemlidir çünkü mürekkep bileşimi zamanla değişir ve kimyasal bir parçalanmaya uğrar, pıhtılaşarak daha az sıvı ve daha çok çamur haline gelir. Bu sadece baskı kalitesini etkilemekle kalmaz yazıcınıza zarar da verebilir. Bu sebeple kullanma tarihi geçmiş veya geçmek üzere olan ürünü satışa çıkarmak, yararınıza olmayacaktır.

Kartuş toner satışını İstanbul’da düşünürseniz toz ve neme bağlı olarak depolama zorluklarını da hesaba katmalısınız. Bu ürünler, sıcaklığa ve neme duyarlı olduğundan ıslak bir kıvam alır ve basım kalitesi düşer.

Satışın fiyatı genellikle satıcının elinde değildir. Kartuş toner satış fiyatı belirlenirken arz talep oranı, envanter tahmini, maliyet ve aynı ürünün ikinci el fiyatlarının ortalaması göz önünde bulundurulur.

Kartuş Toner Dolumu

Kartuş toner dolumu, ürünün yeniden kullanılmasını sağlayarak, tamamen yeni bir kartuşun maliyetinden kurtulmayı ve eskisinin bir atık oluşturmamasını sağlayarak tasarrufa yol açar. Kartuş ve tonerlerin dolumu devamlı yapılamaz. Kaç kez doldurulabileceği ürünün türüne göre değişkenlik göstermekle birlikte genellikle dolum 2 ila 6 kez gerçekleştirilir.

Sahip olduğu birçok avantaj sebebiyle kartuş toner dolumuna yönelmek oldukça mantıklıdır. Öncelikle her kopya için yeni ürünlere kıyasla %15 ila 30 daha ucuza mal olabilir. Ayrıca çevre dostu bir seçenektir. Bir kartuşun yaklaşık %97’ye kadarı geri dönüştürülebilir, bu nedenle kartuş veya tonerinizinn bittiği her seferinde yenisini satın almak, çevre için zararlı olacaktır.

Dolumun ardından kartuş ve tonerin kullanımları güvenlidir. Yeniden üretilen kartuşlar satıştan önce kapsamlı bir şekilde incelenir. Bu süreçte, aşınmış veya hasar görmüş parçalar değiştirilir ve yeniden birleştirilmeden önce tüm kartuş temizlenir. Ek olarak, bir yazıcının garantisinin yeniden doldurulmuş kartuşların kullanılmasıyla geçersiz kılınması yasa dışıdır, bu nedenle garantiden mahrum kalma konusunda endişelenmenize de gerek yoktur.

Bu yazıda kartuş tonerin dolumu ve satışıyla ilgili bilgilerin üzerinden geçtik. Satış veya dolumdan önce ürünleri bir süreliğine kullanmamayı düşünüyorsanız hava geçirmez ve sızdırmaz plastik torbalara koymanız gerekir. Böylece kurumayacağı için ürününüzün ömrünü uzatmanızı sağlayacaktır. Yazıcınızı kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutarak ve ara ara normalde bastığınızdan (resim veya yazı) farklı şeyler basarak da kartuş ve tonerinizin ömrünün uzamasını sağlayabilirsiniz.