Laptop sıvı teması tamiri işlemi dikkatli ve hatasız olarak gerçekleştirilmelidir. Destekoffice sizler için en sağlıklı Laptop sıvı teması tamiri işlemini gerçekleştirmektedir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

Laptop bilgisayarlar masaüstü bilgisayar sistemlerinin küçültülmüş şekilleridir. Bilgisayar ve internet teknolojilerinin yaşamsal boyutlara etki edecek derecede kullanılabilir olması daha kişiselliğe yönelik bilgisayarların elde edilme istek ve beklentisini oluşturmuştur.

Laptop bilgisayarlar masaüstü bilgisayar teknolojilerinin ardından kişilerin bilgisayarlarını yanlarında taşıyabilmeleri amacıyla geliştirilen bir bilgisayar türüdür. Laptop bilgisayar ve Notebook bilgisayarlar görünüşte birbirlerine benzeseler de aralarında birtakım farklar bulunmaktadır.

Bu farkların başında Laptop bilgisayarların boyutlarının Notebook bilgisayarlara göre daha büyük olması gelmektedir. Bu nedenle Laptop bilgisayarlara masaüstü bilgisayarların küçültülmüş hali denmektedir.

Bu iki bilgisayar türünü birbirinden ayıran bir diğer fark ise Laptop bilgisayarların ağır programları daha iyi kaldırabildiği ve profesyonel olarak kullanıma daha yatkın olabilmesidir. Notebook bilgisayarların ise tamamen kişiye yönelik günlük işlerin ve basit işlemlerin yapılması adına geliştirilmiş işlevselliğe sahip olduğu görülmektedir.

Bu ayrımların dışında her iki bilgisayar çeşidini birbirinden ayıran farklar bulunmakta fakat en önemli olarak kullanıcılar tarafından bu iki fark öne çıkarak bilinmektedir.

Bilgisayar teknolojilerinin bir ürünü olan ve kişisel kullanıma uygun hale getirilmiş versiyon olarak hayata kazandırılan Laptop bilgisayarlar günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Tercih edilme yoğunluğu ile doğrudan bağlantılı olarak bu bilgisayarlar üzerinde yaşanan arızaların miktarı da oldukça fazladır. Bir diğer bilinen adıyla dizüstü bilgisayarlar üzerinden yaşanılan sorunlar arasında bu cihazların sıvı temasına maruz kalmaları gösterilebilmektedir. Bu tür bilgisayarlar genel olarak klavye üzerinden sıvı alma durumunu yaşamaktadır.

Laptoplar sıvı temasıyla kullanıcı kullanımı sonucunda karşılaşmaktadır.  Aynı zamanda sıvı teması kullanıcıların Laptop destek talebinde bulundukları arıza çeşitleri arasında oldukça fazla görülen bir arıza türüdür. Laptop sıvı teması tamiri konusunda sıvının geçiş şekli, miktarı ve sıvı türü oldukça önemlidir.

Bu noktalar dikkate alınarak onarım işlemi planlanmamalıdır. ‘‘destekoffice.com’’ bu bilinçle yola çıkarak zor bir arıza türünü yansıtan sıvı temasında tüm bilgi birikimiyle müşterilerin sorunlarını sonlandırmaktadır. Böyle bir sorun ile karşılaşan kullanıcılar vakit kaybetmeden ‘‘destekoffice.com’’ kuruluşu ile iletişime geçtiklerinde yapılması gereken ilk müdahaleler kuruluş tarafından müşterilere aktarılmaktadır.

Böylece kullanıcılar cihazlarının daha az hasara uğramalarını sağlayacak ve arından cihaz onarımı daha kolay bir hal alacaktır.  Bu durumdan da anlaşıldığı gibi ‘‘destekoffice.com’’ sadece kullanıcı ve kullanıcı cihazlarının faydaları üzerine düşünceler üretmektedir.

Kuruluş ile iletişime geçen müşterilerin cihazları, iletişim sonrasında ‘‘destekoffice.com’’ tarafından durum tespiti sonucunda onarılmaktadır. En az hasar ve en güçlü onarım yöntemleri ile çalışmalarını sürdüren kuruluş Laptop sıvı teması tamiri sürecini başarıyla tamamlamaktadır.

Laptop sıvı teması tamirinin yanında diğer bilgisayar türlerinin sıvı temas sorunlarıyla da ilgilenen kuruluş yine tüm bilgisayar türlerindeki farklı arıza çeşitlerini de hizmetleri arasında tutmaktadır. Bilgisayar cihazları yanında telefon cihazları üzerinde de yaşanan sorunları gideren kuruluş, tüm onarım işlemlerini profesyonel ekip üyeleri tarafından gerçekleştirmektedir.

Sıvı teması laptop tamiri DestekOffice tarafından kısa zamanda hızlı ve kesin çözüm ile gerçekleştiren bir işlemdir. Sıvı teması laptop tamiri için mümkün olduğunca servisimize en kısa sürede gelmenizi öneririz. Nedenini ilerleyen satırlarda anlatacağız.

Sıvı teması durumları bir elektronik cihazda sık rastlanan problemlerdir. Sıvı teması arızları genellikle laptop çalışır iken sıvı teması gerçekleştiğinden dolayı kısa devreye sebebiyet verebileceği için gerçekleşir.

Cihazınızın üzerine herhangi bir sıvı döküldüğünde sıvının anakarta ulaşmaması gerekmektedir. Aksi takdirde durum anakart tamirine doğru ilerleyebilmektedir. Peki servisimize gelmeden anakarta ulaşmaması durumunu evde nasıl önleyebilirsiniz buna bir bakalım.

Sıvı teması gerçekleştiği sırada hemen yapmanız gereken cihazı şarjda ise şarjdan çıkarmanız ve ardından hemen kapatmanız gerekir. Bunun ardından cihazın pili çıkararak ters çevirerek V şeklinde tutarak sıvının anakarta ulaşmasını engellemek gerekmektedir.

Aksi takdirde sıvı anakarta ulaşarak oksitlenmeye neden olabilir. İlk zamanlarda sıvı döküldüğü zaman cihaz hala çalışabilir fakat umursamadan kullanmaya devam etmeniz durumunda bir süre sonra sıvı tamamen anakarta ulaşır ve arıza meydana getirir. Cihaz bir anda çalışmaz.

Böyle bir durum ile karşılaştığınızda aman cihaz kurudu çalıştırayım demeyin ve daha kötü durumlara sebebiyet vermeyin. Gerekli adımları yaptıktan sonra hemen servisimize gelerek sıvı teması laptop tamiri hizmetimizden faydalanın. Ayrıca dökülen herhangi bir su, çay, kola, meyve suyu gibi her sıvı temasının uzman kişiler tarafından sıvı teması laptop tamirinin yapılması gerekmektedir.

Çünkü bu durumun anakart arızalarına sebebiyet verdiğinden dolayı kontrolü yapılmayan, dikkat edilmemiş ve önemsenmemiş bir sıvı teması laptop tamiri sizi hüsrana uğratır. Hemen olmasa da mutlaka birkaç gün sonra aniden yeniden arızalanma yapar ve sonuç inanılmaz zorlaşır.

Çıkacak en büyük sorun anakart arızadır. Diğer olarak, klavyede bulunan bazı tuşların basmaması, veri yollarının iletiminin kesilmesi ile cihazın çalışmaması veya tam performanslı çalışmaması gibi birçok sorun teşkil edebilir.

Fakat sorunu önemseyerek hareket ederek DestekOffice servisimize geldiğiniz andan itibaren işleriniz aksaman sizlere en kısa süre içerisinde bir sıvı teması laptop tamiri işlemini gerçekleştiririz.

Laptop Sıvı Teması Tamiri Fiyatları

Laptop tür bilgisayarların herhangi bir sıvı ile hasar görmesi cihazların sağlıklı çalışmasını tehdit eden durumlardan biridir. Dizüstü bilgisayarlara sıvı dökülmesi sonucunda dökülen sıvı miktarı cihaz arıza büyüklüğünü oluşturmaktadır.

Bunun yanında dökülen sıvının cinsi de arıza sürecinde zorluk derecesini belirlemektedir. ‘‘destekoffice.com’’ istenmeden oluşan sıvı teması sonucunda sıvı miktarını tespit ederek sıvı cinsine göre onarım işlemlerini planlamaktadır.

Laptop sıvı teması sonucunda dizüstü bilgisayarların eski verim ve performansına dönebilmesi adına kuruluş uzman çalışanlar ile hizmetlerini vermektedir. Laptop sıvı teması gibi bir olumsuzluk ile karşılaşan kullanıcılar Laptop sıvı teması tamiri fiyatları hakkında da bilgi sahibi olmak istemektedirler.

Laptop cihazlarının sıvı ile temas etmesi sonucunda yarattığı arızanın büyüklüğü fiyatlandırmayı oluşturan aşamalardan biri olmaktadır. Bunun yanında kısa zaman içerisinde müdahale edilmediğinde ya da sıvı teması sonrasında kullanıcıların cihazları tekrar kullanmaya çalışmaları sonucunda bilgisayarlarda çok daha büyük problemler ortaya çıkabilmektedir.

Bu nedenle öncelikle sıvı temasının büyüklüğü ve diğer donanımlara zarar verip vermediği detaylı bir şekilde saptanmalıdır. ‘‘destekoffice.com’’ bu problem ile destek talep eden müşterilerin cihazlarına en kısa sürede ulaşarak en uygun yöntemler ile arıza büyüklüğünü belirleyip diğer parçaların sağlıklı olup olmadığını kontrol etmektedir.

Sonrasında kullanıcılar bilgilendirilerek kullanıcı onayı ile birlikte arıza giderme faaliyetine başlamaktadırlar. Laptop sıvı teması tamiri fiyatları konusunda ‘‘destekoffice.com’’ yalnızca vereceği hizmetleri göz önünde bulundurarak müşteri yanında duran bir imaj çizmektedir. Dolayısıyla Laptop sıvı teması onarımında uygun fiyatlandırma perspektifinde kullanıcılara yaklaşılmaktadır.

Kuruluş yalnızca Laptop sıvı teması onarımında değil bünyesinde bulundurduğu tüm hizmetleri uygun fiyatlandırma politikası ile sürdürmektedir. ‘‘destekoffice.com’’ kullanıcıların rahatlıkla cihazlarını teslim edebilecekleri bir kuruluş olmakla birlikte kullanıcılar açısından cihaz tamirinde profesyonel kişiler ile de çalışılmış olunacaktır.

Aynı zamanda kuruluş Laptop sıvı teması probleminde müşteriler tarafından başvurulacak en doğru adres olma niteliğini taşıdığını sektörde öncü olmasından kaynaklı kanıtlamaktadır.

Laptop sıvı teması tamiri duyduğunuzda zorlayıcı veya korkutucu, bilgisayarımı kayıp mı edeceğim, yeni bir cihaza mı ihtiyacımız var, ücretleri çok mu fazla, ne yapmam lazım gibi birçok soruyu aklınızda bir anda bir araya getirebilir.

Bilgisayarınızı kullanırken üzerine kahve, su, çay, kola tarzında sıcak veya soğuk içecekler döktünüz. Endişelenmeyin DestekOffice laptop sıvı teması tamiri konusunda da sizlerin her zaman yanındadır ve en kaliteli, garanti işlemi sizlere sunar.

Öncelikli olarak bilgisayarınıza gelen bir sıvın teması durumunda ilk yapmanız gereken adım konusunda sizleri bilgilendireceğiz. Bilgisayarınıza gelen bir sıvı temasında, sıvı teması esnasında eğer bilgisayarınız şarjda ise onu şarjdan çekin ve hemen gücünü kapatın. Kapattığınız laptopun pilini sökün. Hemen sonrasında bilgisayarınızı ters bir V şekilde çevirerek sıvının alta doğru anakart sistemine ilerlemesini engellemeniz gerekiyor.

Çünkü bir anakart arızasının sebeplerinden biride gelen sıvı temaslarıdır. Bu yüzden daha büyük bir sorun olan anakart arızasını önlemek için bilgisayarınızı ter V şeklinde açmalısınız. Bu sayede yapılacak olan laptop sıvı teması tamirine yardımcı olmuş olursunuz.

Yapılan en büyük hatalardan biri ise sıvı teması geldiği anda bilgisayar hale çalışabildiği zaman onu silip kullanmaya devam etmektir. Çünkü o an anlamazsınız ama sıvı alta doğru ilerler ve anakart üzerinde oksitlenmeye neden olur. Anakart üzerinde oksitlenen sıvı ise daha sonradan bilgisayarın bir anda çalışmamasına neden olur. Bu durum ciddi sonuçlar doğuran anakart arızalarına sebep olur ve laptop sıvı teması tamiri boyutundan çıkarak anakart tamiri boyutuna geçer.

Eğer sıvı teması esnasında yukarıda bahsettiğimiz gibi adımları takip ederek hareket etti iseniz kısmi arızalardan cihazınızı kurtarmış olursunuz ve laptop sıvı teması tamirini kolaylaştırmış olursunuz. Fakat bahsettiğimiz gibi umursamadan gerçekleştirmediyseniz muhtemelen sıvı anakart sistemine ilerlemiş olur ve durum daha da zorlaşır.

Böyle bir sıvı teması durumunda hiç vakit kaybetmeden laptop sıvı teması tamiri için DestekOffice servisimize müracaat ederek en hızlı şekilde bir çözüm isteyebilirsiniz. Bizlerde uygun fiyat garantisi ve sorunsuz hizmet ile sizlere yardımcı oluruz.

Laptop Sıvı Teması Tamiri İstanbul

 Günlük hayatımızda başrolde bulunan kişisel Laptop cihazları her arıza durumunda olduğu gibi kullanıcı kaynaklı sıvı teması arıza durumunda da kullanıcıları mağduriyete uğratmaktadır. ^

‘‘destekoffice.com’’ Laptop arızalarında destek talep edilebilecek en doğru adres olmakla birlikte müşteri mağduriyetini en aza indirgemek amacıyla çalışmalarını en kısa sürede gerçekleştirmeye özen göstermektedir.

Laptop cihaz sahipleri bilgisayarlarına sıvı döküldüğünde cihazları yeniden açabilmek amacıyla fişe takarak açma yoluna başvurmaktadırlar. Bu durum cihazın açılmasını sağlamayacağı gibi anakart’a varacak derecede başka büyük sorunlara sebebiyet vermektedir.

Burada kullanıcıların izleyecekleri ilk yol cihazı ters çevirmeleri ve bataryalarını çıkarmaları olmalıdır. Sonrasında profesyonel ekipler tarafından vakit kaybedilmeden müdahalelere devam edilmelidir. ‘‘destekoffice.com’’ Laptop sıvı teması tamiri İstanbul ilinde hizmetlerini vererek destek talep eden müşterilerin yapacakları ilk girişimleri detaylı olarak bildirmektedirler.

Sonrasında hızlı bir biçimde sıvı solüsyon temizliğini uygulayacak olan ‘‘destekoffice.com’’ arızanın son durumuna göre onarımda kullanacakları yol ve yöntemleri planlamaktadırlar. Doğru çözüm teknik ve analizleriyle ilerleyen kuruluş, cihazlardan beklenen performansın alınabilmesi adına tamir işlemini başarıyla sonlandırmaktadır.

Bu noktada kuruluşun web sitesi üzerinden verilen iletişim kanal ve yollarıyla Laptop sıvı teması sorununda arıza talebinde bulunabilirsiniz. ‘‘destekoffice.com’’ tamir sürecinde mevcut cihazlara dikkatli ve özenli bir yaklaşımda bulunmanın yanında cihaz sahipleri olan müşteriler ile etkileşim esnasında iletişimin baştan sona sağlıklı bir çerçevede ilerlemesine son derece önem vermektedir.

Notebook Anakart Değişimi Fiyatları
Laptop Sıvı Teması İstanbul
Notebook Tamiri Fiyatları
Laptop Sıvı Teması Tamiri Fiyatları

Laptop kullanımı ve yaşanabilecek sıvı teması gibi sorunlarda kısa sürede tamir edilmesi neden önemlidir?

Laptop bilgisayarlar, günümüz teknolojisinde masaüstü bilgisayarlar gibi stabil ve sabit kullanımlardan ayrılarak gittiğimiz her yere götürebilmemize olanak sağlamış olan cihazlardır. Tüm işlerimizi hallede bilmemiz gerek iş gerek şahsi yaşam içerisinde yoğun olarak bizlere fayda sağlayan teknolojik aletler olup görebileceği zararlar durumunda en kısa sürede tamir edilmesi, gündelik yaşam ve iş hayatında aksamalar yaşamaksızın işlerimize devam edebilmemiz anlamına gelir. Bu yüzden laptopların kullanımı yoğun ve döngü içerisindeki hayatımıza kolaylık sağlarken, laptoplarda yaşanabilecek sıvı teması gibi problemlerin çözülmesi de hayatımıza sağlanan kolaylıkların aksamasını engelleyecektir.

Laptopa sıvı döküldüğü anda bizlere ulaşmadan önce ne yapmanız gerekiyor?

Laptoplarınızda herhangi bir sıvı teması bulunduğu durumlarda yapmanız gereken birkaç adım vardır ki ürün parçaları kurtarılabilir olsun. Eğer cihazınız sıvı temasının bulunduğu sırada güçte, yani adaptörde takılı ise adaptörü çıkartarak laptopunuzu kapatmalısınız. Ardından kapalı olan ürünün dış haznede ise pilini sökmelisiniz. Adaptörü ve pili çıkartılan laptopta, dökülen sıvının Anakarta ulaşmasını engellemek için ürünü ters çevirerek açmalısınız, ürünün ayrım kısmı yukarıda kalacak şekilde ( ^ ) çevirmelisiniz. Ardından ürünün bakım, tamir ve onarımlarının yapılması için DestekOffice ailemiz ile irtibata geçebilirsiniz. Bilmenizi isteriz ki; sıvı teması olan ürünlerin tamamında kapanma gibi durumlar ortaya çıkmayabilir. Ürün herhangi bir problem yokmuş gibi çalışmaya devam edebilir. Ancak ürünü bir süre bekledikten sonra çalışıyor diye kuruduğu için kullanmanız ürün üzerinde tamir edilemez problemlere yol açabilir. Bu anlık olarak üründe bozulma, kapanma ya da kısa devre olmaması durumu, ilerleyen zamanlarda touchpad, klavye gibi temas yerlerinden ve boşluklardan sızmış olup Anakarta kadar ulaşabileceği için başta problem yaratmamış olduğu hâlde sonraları sizlere sorun yaratabilir. Bu da ürünlerin en başında gerekli kontrollerinin yapılmış olmaması durumunda daha büyük maddi zararlara ve daha uzun süreli vakit kayıplarına sebep olabilir.

 

Laptopta sıvı teması sonrasında yaşanabilecek problemler nelerdir?

Ürünün sıvı teması ardından tamamıyla güç keserek çalışmaması, bir süre sorunsuz şekilde çalıştıktan sonra sıvının anakarta ulaşarak anakartta kısa devrelere problem olması, touchpad üzerinde meydana gelebilecek temassızlık ve çalışma problemleri, klavye tuşlarının çalışmaması, Anakart üzerinde oksitlenmeler, klavye ve touchpad gibi tüm bileşenlerde oksitlenmeler gibi başlıklar, laptopta sıvı teması sonrasında yaşanabilecek problemlerdir.

Laptop sıvı teması tamiri sırasında yapılan işlemler ve işlem süreçleri nelerdir?

Sıvı temasına maruz kalmış laptoplarınızda öncelikle Anakartın kasadan ayrılma işlemi gerçekleştirilmektedir. Ardından işlemci, ram gibi Anakart üzerindeki parçalar da, parçalar da kasadan ayrılan anakartın üzerinden ayrılarak Ultrasonic Temizleyiciler ile yıkanır. Ayrılma işlemlerinin tamamlanmasının ardından Anakart üzerinde sıvı temasına bağlı olarak kısa devre oluşturan, yanan ya da sigorta problemleri yaratan devrelerin tamirat ve değişim işlemleri yapılır. Sıvı temasına maruz kalan diğer parçalar, günümüz teknolojisine uygun olarak modernize üretimleri yapılmış kontrol test ürünleri ile kontrol edilerek temizleme işlemine tabii tutulur. Ardından Anakart temizleme işlemleri gerçekleştirilerek tüm parçaların temizlenmesi ve sıvıdan arındırılması ile beraber özel cihazlar ile test edilir ve test işlemlerinin ardından siz değerli müşterilerimize tekrar teslimatı sağlanır.

DestekOffice ailesi olarak;  işinin ehli çalışma arkadaşlarımız ile beraber; ayırmadan yıkamaya, değişimden tamirata kadar her süreç ve işlem adımını özenle ve titizlikle takip ediyor olup ürünlerinizin en kısa sürede en uygun fiyata tamir ve teslimat garantisini sizlere sunuyoruz.

Laptoplarda sıvı teması sonucu meydana gelebilecek problemler için yapılacak olan müdahaleler uzman eller tarafından yapılmalıdır. Ürünlerin geri dönülmez şekilde zarar görmesini engellemek ve oluşabilecek farklı ve daha yoğun problemlere sebebiyet vermemek için tüm işlemler eksiksiz, hatasız ve dikkat ile yapılmalıdır.

Laptop sıvı teması tamiri fiyatları

Laptop sıvı teması tamiri fiyatları DestekOffice tarafından alabileceğinizin en uygun fiyat garantisidir. Sizlerin cihazını tamir ederek uzun yıllar boyunca aynı cihazı yeniden kullanma şansı vererek aynı zamanda da sizleri maliyetten kar elde ettiririz.

Laptoplar taşınabilirlik kolaylığı açısından bizlere çok fazla avantaj sağlıyorlar. Onları tercih etme sebeplerimizden en büyüğüdür bu. Fakat bir o kadar da dikkat etmemiz gerekir çünkü onları daha fazla diz üstünde kullanıyoruz.  Bu durumda da her birimiz biraz dikkatsiz olabiliyor. Laptopumuz kucağımızda iken elimizde içtiğimiz içecekler yediğimiz yemekler aniden üzerine dökülmesi sonucu ile sonuçlanabiliyor.

Bu durumda her birimiz biraz daha dikkatli olmalıyız çünkü sıvı tamiri zorlu bir süreçtir. Aynı zamanda da birçok başka arızaya neden olabilmektedir. Bu yüzden laptop sıvı teması tamiri fiyatları ile boğuşmak istemiyor isek teknolojik cihazlarımızın kullanımı da biraz daha özen göstermeliyiz. Çünkü gelen (kahve, su, çay, kola) gibi sıvı temasları inanın ki çok daha büyük hasarlara neden olabilmektedir.

Laptop sıvı teması tamiri fiyatları konusunda DestekOffice müşterilerine kalite bir hizmetin yanı sıra en uygun fiyat garantisini de verir. Bu da her zaman müşteri memnuniyetini en yükseklerde tutmamıza yardımcı olur.

Laptop kullanıcılarının çoğu herhangi bir sıvı temasına maruz kaldıkları anda umursamadan, bir şey olmaz diyerek ilk yaptıkları cihazı üstün körü bir biçimde silerek kullanmaya devam etmek oluyor. Fakat maalesef ki bu yapabileceğiniz en büyük hata olur. Şunu aklımızdan çıkarmamamız gerekir ki laptop sıvı temasını yaşadığı anda hemen arızalanmayabilir. Fakat inanın ki çoğu birkaç gün içerisinde kendini gösterir.

İşte bu durumu yaşamamak için servisimize gelemeden sıvı teması gerçekleştiği anda cihazı şarjdan çıkarmanız ve kapatmanız ardından pili sökmeniz ve V şeklinde ters çevirerek sıvının alta doğru ilerlemesini engellemeniz yapmanız gerek adımlardır.

Bu sayede sıvının anakart ile temasını önlemiş olursunuz. Aksi takdirde sıvı anakarta ulaşarak oksitlenmeye sebebiyet verebilir. Laptop sıvı teması tamiri fiyatları için detaylı bilgileri isterseniz bizleri iletişim kanallarımız üzerinden arayarak veya servisimize gelerek öğrenebilirsiniz.