Anakart değişimi

Anakart değişimi konusunda en önemli olan nokta, arızanın tespitini, kontrollerini ve teknik çözüm için gerekli tamiri yapacak firmanın ne kadar doğru bilgiye, profesyonel teknik bir ekibe, gerekli bilgilere, kaliteli malzemelere sahip olup olmadığıdır.

Anakart değişimi bir bilgisayarın geri gelmesi ve çalışır duruma gelmesi için çok önemlidir. Çünkü eğer bir anakart arızası yaşıyor isek bilgisayarımızın hiçbir anlamı kalmadı demektir. Fakat bu demek değildir ki cihazı çöpe atmalıyız. Asla! İyi bir firma ve doğru teknik adımlar ile bilgisayarınızı hala uzun yıllar boyunca kullanılır bir duruma getirmeniz mümkündür.

‘’Cihazım bir anda çalışmamaya başladı.’’ ‘’Cihazım hiç açılmıyor.’’ ‘’Cihazımda garip garip hatalar görüyorum.’’ ‘’Ekran bir türlü kendine gelmiyor.’’ Gibi birçok sorunun cevabı anakart hatalarından dolayı kaynaklanmaktadır.

Yapılan yanlışlar ise çoğu zaman hiçbir sorun oluşturmaz gibi gelebilir. Fakat ne yazık ki bu böyle değildir. Çünkü anakart yapıları bir elektronik cihazın en önemli beyin parçasıdır. Oldukça hassas ve kırılgan yapıdadırlar. Bu yüzden olması gerektiği gibi cihazlarımızı kullanırken dikkatli ve özenli olmalıyız.

Çünkü bazen geri dönülmez hatalara istemeden sebebiyet verebiliyoruz. Mesela kullandığımız yanlış voltaj durumları, elimizden bir anda kayan sıvı içecekler, sinirlenip hızlıca uyguladığımız darbeler, dikkat etmeden çarpmalar veya düşürmeler, hava koşullarına aldırmadan elde taşıdığımız elektronik cihazlarımız gibi birçok nedenden dolayı kendimizi bir anda anakart değişimi servisleri araştırırken buluyoruz.

Bazı durumlarda ise anakart değişimi için tercih ettiğimiz firmaların yeni bir parçaya ihtiyacınız olduğunu duyabiliyorsunuz. İşte tam bu esnada devreye biz giriyoruz! Çünkü gerçektir ki herkes mükemmel bir anakart değişimi yapamaz. Oldukça ustalık, beceri, doğru teknik ve deneyim gerektiren bir konudur anakart değişimi.

Profesyonel bir anakart değişimi firmasına gitmeden önce yapmanız gereken bazı adımlar bulunur. Cihazı fişten çekip, kapatarak anakart değişimi servisine gitmeden önce asla açmamak. Bunu yapmamız cihazımızın içerisinde bulunan belgeleri, fotoğrafları, uygulamaları gibi aslında her noktayı kaybetmemek içindir.

Eğer sizde sizlere garanti verilen bir anakart değişimi hizmetinden faydalanmak, cihazınızı geri kazanmak, uzun yıllar boyunca kullanmaya devam etmek ister iseniz yapmanız gereken bizleri istediğiniz zaman 7/24 rahatlıkla arayabilirsiniz.

Anakart değişimi fiyat

Anakart değişimi fiyat konusunda arızayı görmeden ve tespit etmeden net bir ücret söylememekle birlikte ortalama olarak 250 TL’den başlayabileceğini söyleyebiliriz. Örnek olarak anakart değişimi fiyat konusunda anakartta oluşan bir çatlak sonucunda yapılan onarım ile anakart değişimi fiyat yaklaşık 200 TL ile 300 TL arasında değişecektir.

Peki anakart değişimi fiyat sonrasında yapacağımız profesyonel onarım ne kadar bir süre almaktadır? Anakart değişimi onarımı yaklaşık olarak 2 ile 7 gün arasında hasara ve çipe bağlı olarak değişebilmektedir.

Fakat bazı tespit edilmesi zor ve normalin dışında olan arızaların tespiti için birkaç gün çalışmak gerekebilmektedir. Lakin yapılacak net bir arıza tespiti kesin sonuç için çok büyük bir önem taşımaktadır. Bu yüzden yapılacak onarım ve değişim için siz değerli müşterilerimizden bizlere güvenmesini ve sabırlı olmasını istiyoruz.

Peki bir anakart değişimi fiyat noktasına gelmeden önce anakart sistemimizin kesin olarak bozulduğunu nasıl anlarız? Bilgisayarınızın fişe takılı olduğundan eminsiniz, açma veya kapatma tuşuna da bastınız ama yine de hala ekran açılmıyor. Her şey yolunda giderken bir anda mavi veya siyah bir ekranla karşılaştınız ve garip yönlü çizgiler gördünüz. Mouse çalışıyor ama hareket ettiremiyorsunuz. Cihazınız aşırı çok aşırı ısınma yapıyor.

Evet bu tip sorunlar ile sürekli olarak devamlı bir şekilde karşılaşıyor iseniz muhtemelen bir anakart arızası yaşıyorsunuz. İşte tam bu esnada anakart değişimi fiyat konusunda bilgi sahibi olmanız gerekebilir.

Fakat böyle bir sorun ile karşılaştığınız anda atmanız gereken ilk adım sorun yaşadığınız cihazı direk kapatmak ve profesyonel bir yardım alana kadar asla ama asla cihazı kullanım için açamamak olmalıdır. Çünkü açmanız durumda içerisindeki önemli bilgilerinizden programlara kadar bir kayıp yaşamanız mümkündür. Profesyonel bir yardım alana kadar cihazı kullanmamak yapacağınız en iyi hareket olur.

Sizlere her zaman profesyonel bir destek verdiğimiz gibi tamirini yaptığımız her işlem konusunda uzun süreli ve sorunsuz kullanımı da yine sizlere garanti vermekteyiz. Yaptığımız her işin arkasında olduğumu her zaman deneyimlerimiz ve referanslarımız ile sağlamakta ve göstermekteyiz.

 

 

Hemen Ara