Macbook anakart tamiri

Macbook anakart tamiri süresi 1 ile 5 gün arasında değişebilmektedir. Fakat arızanın tespit süresine bağlı olarak tamir süresinin değişebileceğinizi siz değerli müşterilerimize bildirmek isteriz.

Macbook anakart tamiri konusunda anakart yapısı macbook bilgisayarların en temel donanımıdır diyebiliriz. Diğer donanımlar ise anakart üzerinde bulunuyor veya anakart kablo bağlantısı sayesinde bağlı olmak durumundadırlar.

Ram, işlemci, hard disk, ekran kart chip’i gibi birçok yapıya sahiplik yapan anakart sistemleri üzerinde diğer tüm marka bilgisayarlar gibi macbook bilgisayarlarda da arıza meydana gelmiş olabilir. Elbette ki bu durumda macbook anakart tamirine başvuruyor olmanız gerekmektedir.

Macbook anakart tamirine başvurmanız demek bilgisayarınızın artık çalışmıyor veya açılmıyor ya da sürekli sorunlar yaratıyor olduğu demektir. Böyle bir durum ile nasıl karşılaşırsınız? Ekranınızda yatay ve dikey çizgiler gibi karmaşık durumlar yaşıyor olabilirsiniz, açma tuşuna bastığınız halde cihazınız açılmıyor olabilir, mouse hareket etmiyor olabilir, bilgisayarınız patlayacak edası ile aşırı ısınma yaratıyor olabilir, sürekli ekran hataları ile karşılaşıyor olabilirsiniz.

Bir bilgisayarın en büyük sorunlarından biri hatta en büyüğü anakart arızasıdır çünkü bilgisayar asla kullanılamaz hale gelir. Donar ve o şekilde kalır. Böyle bir durum yaşamanız durumunda daha fazla bilgisayara zarar vermemek amacı ile kurcalama yapmaya devam etmeyin. Sürekli tuşlara basarak bilgisayarı daha fazla kasmayın. Sürekli şarja takıp çıkarmayın. Güç uygulamayın.

Yapmanız gereken ilk adım, bilgisayarı şarjdan çıkarıp gücü kapatmak ve macbook anakart tamiri servisine gelene kadar kullanmaya çalışmamak olmalıdır. Macbook anakart yapısı üzerinde birçok devre ve chip bulunmaktadır. Yaşanan arızaların macbook anakart tamiri aşamasında tespit süreci zorlu ve karmaşıktır. İşte bu yüzden bilgisayarınızı emanet ettiğiniz ekibin oldukça profesyonel ve usta kişilerden oluşması gerekmektedir.

Ne yapacağını bilen ve adımlarını sağlam atan, yaptığı tespitte netliğe kavuşmuş ve tekniklerinden şaşmayarak son teknoloji ile de hareket eden uzman ekip kadromuz her zaman sizlere garanti bir hizmet sunmaktadır. Macbook anakart tamiri yaptığımız cihazınızı daha uzun yıllar boyunca kullanma imkanını ve hizmet garantisini her zaman sizlere temin ederiz.

Masaüstü anakart tamiri fiyat

Masaüstü anakart tamiri fiyat konusunda net bir bilgi verebilmemiz için yaşadığınız anakart arızasının sebeplerini tespit etmemiz gerekmektedir. Firmamızdan yardım aldığınız takdirde yaşadığınız arızasının tespitini en doğru bilgilerin ışığında sizlere bilgilendirmesini yapıyoruz.

Bazı normal olmayan arızaların tespiti birkaç gün sürebilmektedir. Arıza tespiti konusunda sizlere net bir gün sayısı veremiyoruz. Fakat en doğru tespit için bütün deneyimlerimiz ile çalışmaktayız. Sizlerden de bu konuda anlayış bekliyoruz.

Masaüstü anakart tamiri fiyat bilgisi adına daha önceden genel bir fikir verme amacıyla sizlere şunu söylebiliriz ki, anakart besleme ünitesinde yaşanan bir problemde yaklaşık olarak 200 TL bir ücret, ekran tamiri veya ekran çipi değişimi gibi problemlerde ise yaklaşık 200-300 TL arasında bir ücret çıkmaktadır. Fakat tam bir masaüstü anakart tamiri fiyat bilgisi için mutlaka arızayı kontrol etmemiz gerekmektedir.

Peki masaüstü anakart tamiri fiyat konusuna kadar gelmeden önce cihazımızda oluşan anakart arızası nedir? Bu konuda da bir bilgiye sahip olalım. Anakart bilgisayarların vazgeçilmezidir. Anakart sistemleri her donanımı kontrol eden, yöneten ve birimler arası irtibatı sağlayan bir yapıdır.

Eğer bir anakart arızası yaşıyor iseniz cihazınızı kullanır iken başına neler geldiğini ve ne gibi hatalara maruz kaldığını bir gözden geçirmeniz gerekmektedir. Voltaj problemleri, eski bir anakarttan ötürü zaman içerisinde yaşanan problemler, oluşan kısa devreler, dıştan alınan darbeler, düşürmeler, çarpmalar, aşırı ısınma problemleri, sıvı teması ve bunun gibi birçok nedenlerden dolayı anakart yapımızda bir çatlak veya arıza meydana gelmiş olabilir.

Sizlere şunu söylemek istiyoruz ki, servisimize gelen çoğu anakart arızalarının yapılan müdahalelerin bilinçsiz ve kontrol dışında uygulanmış olmasından kaynaklanıyordur. Böylece arızaların boyutları işin içinden çıkılamaz bir hale gelmiş durumla olabiliyor.

Masaüstü anakart tamiri fiyat konusunda da işte tam bu esnada uygulanan yanlış tekniklerden dolayı oluşan masaüstü anakart tamiri fiyat listesi kabararak hızla büyümektedir. Bu gibi kurtarılamayacak durumlara sebebiyet verilmeden önce gideceğiniz servisi mutlaka incelemelisiniz.

Uzun yıllardır profesyonel teknik ekibimiz, yılların vermiş olduğu ustalık ve doğru teknikler ile müşterilerimize her zaman en garanti hizmeti vermeye çalışmışızdır. Sizde servisimize müracaat ederek en iyi hizmeti alabilir ve uzun yıllar kullanacağız yeni ve sorunsuz bir cihaza sahip olabilirsiniz.

 

 

Hemen Ara