Masaüstü bilgisayar anakart tamiri

Masaüstü bilgisayar anakart tamiri gibi bir anakart değişiminde dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Masaüstü bilgisayar anakart tamiri yalnızca profesyonel tamir cihazları parkı olan uzman ekipler tarafından yapılması gerekmektedir.

Özellikle ekran kartı tamiri, anakart chipset değişimi gibi geri dönüşü olmayan tamirlerin uygulama ekibinin deneyimleri, kullanılan cihazlar ve doğru adımları izlemesi yapılan onarımlardan alınan verinin düzgün bir şekilde oluşması için çok önemlidir. Aksi takdirde tamiri yapılmış gibi gözüken masaüstü bilgisayar anakart tamirinin kısa bir süre içerisinde tekrardan aynı hataları vermesi çok olasıdır. Yani deneme yanılma yöntemi ile yapılan tamirlerden düzgün bir sonuç elde etme beklentisi çok düşüktür.

Uzman teknik ekibimiz, uzun yıllar boyunca kazandığımız deneyimler, profesyonel tamir cihazlarımız ve müşteri referanslarımız ile masaüstü bilgisayar anakart tamirinde de olduğu gibi Lenovo, Asus, Acer, Sony, Fujitsu, Apple, Toshiba, HP, Compaq, Packard Bell, Dell, Samsung, HTC, LG, Philips, Vestel gibi birçok markanın masaüstü bilgisayar anakar tamirini yapmaktayız.

Tamirini yapacak firmanın seçimini iyi yapmalısınız çünkü gelişen teknolojiler ile bir parçanın bozulması halinde tamir edilmesi mümkündür. Ancak tamir ederken daha da kötü bir duruma getirmek de olasıdır. Bu yüzden daha kötü pişmanlıklar yaşamamak için iyi bir tercih yapmanız ve bilgisayarların beyni gibi olan anakart yapısının önemini anlamanız gerekmektedir.

Peki bu arızalar nerede meydana gelir? Anakart yapısı üzerinde yer alan tv kartı, ses kartı, ram ekran kartı gibi parçalar arıza meydana getirebilir. Daha farklı olarak, işlemci, radyo kartı, port denetçiler, disk gibi bir diğer anakart üzerinde yer alan parçalar da arıza meydana getirebilmektedir.

Elbette ki oluşabilen arızaların birbirinden farklı ve çeşitli nedenleri vardır. Anakart kadar hassas yapılar meydana gelebilen darbelerden, düşmelerden, çarpmalardan etkilenebileceği gibi sıvı temasları, yanlış voltaj kullanımı, aşırı ısınmaya neden olan sebepler gibi birçok etkenden biz istemesek bile etkilenebilmektedir.

Eğer sizde bilgisayar aniden kitleniyor veya kapanıyorsa, şeritlerden, rakamlardan oluşan hızlı hareket eden sayfalar görüyorsanız, mouse hareket etmiyorsa, cihaz aşırı ısınıyorsa, ekran hiç açılmıyorsa masaüstü bilgisayar anakart tamiri için bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Hemen Ara