Laptop Anakart Değişimi

Dizüstü bilgisayarlar da tüm teknolojik aletler gibi kullanıma, darbelere, yazılımsal ya da donanımsal problemlere bağlı olarak zaman içerisinde problemler yaratabilirler. Yaşanabilecek bu problemler arasında Anakart parça ve birimleri en çok hasar gören ve sorun yaşanan bölüm olarak görülür. Laptop Anakart değişimi, bu durumlarda maliyeti düşürmek ve sizi maddiyat ve zamandan aynı anda tasarruf ettirebilmeyi sağlamak için en makul yöntemdir. Bu yüzden siz değerli müşterilerimizin, laptop kullanım süresince ürünlerinde yaşayacakları Anakart problemleri konusunda değişim ile ilgili tüm süreçleri DestekOffice ekibi olarak takip ediyor ve sağlıyoruz.

Laptop Anakart değişimi gerektiren bir durum olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Cihazınızda bir problem olup olmadığını ve problemin genel olarak anakarttan kaynaklı olup olmadığını anlayabilmeniz için laptopa elektrik gelip gelmediğini, sürekli açılıp kapanma gibi bir problem olup olmadığını, ekrana görüntü gelip gelmediğini, işletim sisteminin ilerleyişi ile ilgili herhangi bir takılma olup olmadığını kontrol etmeniz yeterlidir. Eğer bu gibi şikayetlerden herhangi biri ya da birkaçı mevcut ise ürününüzde Anakart arızası olma ihtimali muhtemeldir. Ürününüzün uzman eller tarafından kontrol edilerek problemin keşfi ve tespiti doğrultusunda işlem yapılacak kişilere emanet edilmesi için DestekOffice ailemiz ile irtibata geçebilir ve güler yüzlü, işinde uzman çalışanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Laptop Anakartlarında neden değişim ya da tamir gerektirecek problemler meydana gelir?

Notebook ve laptoplarda büyük çoğunlukla bu gibi problemler ısınma sorunundan kaynaklanmakta olup fazla ısı anakarta zarar verdiği için bozulmalar meydana gelmektedir. Bu yüzden anakartlardaki ısınmaların kontrol edilemediği ve ürünlerde bozulmalar meydana geldiği durumlarda işinin ehli uzman ve bilgili ekip arkadaşlarımız ile beraber ürünlerinizin kurtarılabilmesi, onarılabilmesi, onarım mümkün olmadığı durumlarda değiştirilmesi için her türlü işlem aşamasını titizlikle ve özenle takip ediyoruz.

Laptop Anakartlarında tamir ya da tamamen değişim gerektirebilecek bileşenler nelerdir?

Cihazlarınızın anakartları üzerinde tamir gerektirebilecek birçok parça bulunması ile beraber bu parçaların bölüm olarak tamirinin yapılamadığı durumlarda tamamiyle Anakart değişimi gerekmektedir. Fazla ısınmaya bağlı olarak bozulma yaşanan anakartlar üzerindeki problemlerin tespit edilmesinin ardından tamir işlemi yapılabiliyorsa tamir, yapılamıyorsa Anakart değişimi yapılmaktadır. Ürün üzerinde bölge olarak tamir ve değişim yapılan parçalar BGA ve VGA onarımları ve değişimleri, power jack güç girişi onarımları ve değişimleri, VGA port tamirleri ve değişimleri, HDMI port tamirleri ve değişimleri, LCD power supply onarımları ve değişimleri, WLAN chip onarımları ve değişimleri, USB port tamir onarımları ve değişimleri yapılacak parçalar olup, belirtilen işlemlerde gerekli olan süreçler uygulanmaktadır.

Değişim gerektiren laptop Anakartlarında değişim ve tamir süresi ne kadardır?

Anakartlar üzerinde yaşanan problemlere karşı her problemin aynı bölgede ortaya çıkan ısınma sorunundan meydana gelmemesi sebebi ile Anakart üzerindeki her parçanın titizlikle incelenmesi ve sorunun nokta atışı tespit edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden ürünlerinizi bize teslim ettiğiniz andan itibaren problem doğrultusunda yapılan inceleme adımları ile teslimat süresini sizlere bu andan itibaren bildirebiliriz. Genellikle birkaç günde tamamlanmakta olan problem tespit, tamir ve değişim işlemlerinde istisnai durumların olması durumunda DestekOffice olarak size bilgilendirme sağlarız.

Siz değerli müşterilerimiz de laptop anakartlarında yaşadığınız problemler için bizler ile irtibata geçebilir ve gerekli desteği işinde uzman ekip arkadaşlarımızdan, güler yüzlü personellerimizden ve kurumsallığı ilke edinmiş şirket kural ve prosedürlerimizden alabilirsiniz.

DestekOffice ailesi olarak; uzmanlık alanımız olan sorunlar adına, yaşadığınız her türlü probleme destek vermeyi ve sizlerin zamandan ve maddiyattan tasarruf etmenizi sağlamayı çok isteriz. Vakitten ve nakitten tasarruf ederek gündelik yaşamınızı aksatmaksızın laptop Anakart problemlerinizin çözülmesi için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Laptop anakart değişimi ne gibi durumlarda yapılır? Laptop anakart değişimi ile sizlere kesin bir sonuç vermekteyiz. Bugüne kadar laptop anakart değişimi ile birçok kurum, şirket ve kullanıcıya hizmet verdik.

Peki laptop anakart değişimi gerektiren arıza nasıl anlaşılır? Laptop kitlenmesi, laptop sık bir şekilde kitlenme gibi sorunlar yaşatıyor ise mouse aniden donuyor veya hareketsiz kalıyorsa kullandığınız laptopta arıza meydana gelmiş olması olasıdır.

Başlatma sorunu, önünüze siyah bir ekran çıkıyor veya bilgisayar erişim sistemine ulaşamıyor iseniz karşınıza çıkan bu sorun bir laptop anakart değişimi gerektirdiğinin en güçlü sorunlarındandır. Örnek olarak cihaz açılır, fan çalışır güç düğmesi erişime açılır ama ekran simsiyahtır.

İşletim sistemi hataları, windows mavi ekran dediğimiz hatanın göstergesi aniden karşınıza çıkıyorsa, programlardan hata alıyorsanız bu işletim sisteminden kaynaklanan garip hataların belirtisidir.

Yanıt alamama ve yavaşlama problemleri, sistemin genel olarak yavaşlaması ve içerisinde bulunan programlardan veya yaptığınız işlemlerden dakikalar boyunca hiçbir yanıt alamamanız olası bir anakart arızasının belirtisidir. Laptop anakart değişimi zamanının geldiğini gösterebilir.

Çevresel hatalar, kısacası ekran hataları, usb girişi hataları, yanıt alamama, renksel bozukluklar gibi durumların habercisi olan laptop anakart değişimini göstermekte oluyor. Peki arıza nasıl anlaşılır sorunlarına bakmıştık şimdi de bir anakart neden arızalanır ona bakalım.

Darbeye bağlı arızalar, alınan darbe sonucunda anakart üzerinde çatlaklar meydana gelmiş olabilir. Isınma kaynaklı arızalar, cihazda oluşan aşırı sıcaklık anakarta zarar vermektedir. Bu yüzden anakartın ısınma yapması bozulmasına neden olduğundan dolayı laptop anakart değişimi gerektiren en yaygın sorunlardandır.

Sıvı teması arızaları, cihazınızın üzerine dökülen herhangi bir sıvı içeren maddelerden kaynaklanan durumlardan ötürü anakart kısa devre yapmaktadır. Aynı zamanda bu durumlarda klavye bozulmalarıda sıkça görülmektedir.

Voltaj kaynaklı arızalar, yanlış adaptör kullanımı voltajdan kaynaklı olabilecek anakart arızalarına sebebiyet vermektedir. Bios problemleri, sisteminizdeki hatalara veya voltajlara sebebiyet verdiğinden dolayı BİOS’unuz arıza vermiş olabilir.

Değindiğimiz arızalardan başka olarak birçok nedenden dolayı laptop anakart değişimi gerektiren sorunlar yaşamış olabilirsiniz. Herhangi bir garip, aksi veya normal olmayan durumlar ile karşılaştığınızda servislerimizden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

Laptop anakart değişimi ne kadar

Laptop anakart değişimi ne kadar diye soracak olursanız sizlere ilk önce şunu belirtmek isteriz ki arıza nedeni belirlenmeden söylenecek her türlü laptop anakart değişimi ne kadar fiyat bilgisi bir netlik kazanmayacaktır.

Fakat yine de bir fikir oluşması açısından sizlere genel bir laptop anakart değişimi ne kadar konusunda bilgilendirme yapacak olursak, cihazınızın anakart besleme ünitesinde oluşan herhangi bir arıza durumunda 250 TL civarında bir masraf, ekran çipi değişimi veya ekran kartı tamiri gerektiren herhangi bir arıza durumunda ise 200 TL ile 300 TL arasında bir masraf çıkabilmektedir.

Laptop anakart değişimi ne kadar? Bu konu aslında genellikle arızanın sebebi, arızanın ne kadar bir boyutta oluştuğu, parça gereksinimleri, işçilik açısından toplam tutarları içerir. Eğer cihazınızda bir anakart arızası yaşıyor iseniz bizim size tavsiyemiz süreyi uzatmadan hemen uzman ellere arızalı olan cihazı teslim etmeniz olacaktır. İşte bu bahsettiğimiz nokta en önemli noktalardan bir tanesidir. Hatta şöyle ki en önemli nokta diyebiliriz.

Çünkü yaşanan arıza tamir edebilir bir problem iken geciken zamanlardan ötürü tamiri mümkün olmayan durumlar yaşanabilmektedir. Bunun bir diğer sebebi ise daha ucuz veya en yakın yerde diye hiç bilmediğiniz, güvenilmeyecek veya deneyim ve referansları bulunmayan konudan aslında çok uzakta bir firmaya cihazınızı teslim etmektir.

Çünkü anakart tamiri gibi konularda tamirini yapacak firmanın bu konuda profesyonel olması çok önemlidir. Kullandığı malzemelerden yapacağı işlemlere veya arızanın nedenini net bir şekilde belirlemesine kadar çok önemli adımları içermektedir. Aksi takdirde tamiri mümkün olan bir cihazda oluşan anakart arızasını bırakın tamir etmeyi yanlış uygulanan teknikler yüzünden değişimi bile mümkün olmayan durumlara sebebiyet verilebilmektedir.

İşte tam da bundan dolayı güveneceğiniz firmayı iyi seçmelisiniz. Bizler uzun yıllardır bu sektörün içerisinde olup gerek deneyimlerimiz gerek referanslarımız ve müşteri memnuniyetlerimiz ile kendimizi kanıtlamış bir firmayız. Laptop anakart değişimi ne kadar konusuyla alakalı detaylı görüşmek veya işlem yaptırmak için bizleri 7/24 iletişim kanallarımız aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Laptop anakart tamiri fiyat

Laptop anakart tamiri fiyat konusunda bizler ile rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz. Arıza nedenine ve parçaya göre laptop anakart tamiri fiyat konusunda net bir bilgiye ulaşabilirsiniz. Bunun için bizden profesyonel bir destek almalısınız.

Fakat sizlere önceden şu şekilde genel bir bilgilendirme yapabiliriz ki, laptop anakart tamiri fiyat laptopun anakartının besleme ünitesinde çıkan herhangi bir arıza sonucunda ortalama 250 TL civarında, laptop ekran kartında çıkan herhangi bir arıza sonucunda ise ortalama 200 TL ile 300 TL arasında bir laptop anakart tamiri fiyat çıkabilmektedir.

Laptop anakart tamiri fiyat performans hizmetimizde tüm profesyonel destek ile yapacağımız işlem tüm fiyatın içerisindedir. Her oluşan teknolojik sorunda olduğu gibi bizler tarafından elbet bir çözüm bulunmaktadır.

Arıza tespiti sonucunda tüm deneyimlerimiz ile sorunsuz yapacağımız profesyonel bir işlem için bazı durumlarda oluşan arızaların tespiti birkaç günü bulabilmektedir. Böyle bir durumda sabırlı ve odaklı olmaya özen gösteriyoruz çünkü arıza tespitinin net bir sonuç vermesi ve doğru adımların atılması problemin uzun süreli çözümü için çok önemlidir.

Uzman kadromuz ve gerekli teknik ekipmanlarımızın kaliteli ile donanımlı servisimizde sizlere en garanti hizmeti sunuyoruz. Yaşadığınız arıza ile ilgili de laptop anakart tamiri fiyat konusunda da bizler ile kolayca iletişime geçebilirsiniz.

Sizlere şunu söyleyebilirsiz ki laptop anakart tamirinde de olduğu gibi özellikle chipset arızalarında yapılacak arıza tespitinden tutun arıza çözümü için müdahaleye kadar uzman teknisyenleri olan firmanın müdale etmesi çok önemlidir. Çünkü yapılacak herhangi bir hata tamamen cihazı kaybetmenize neden olabilir.

Örnek verecek olursak, bga cihazı olmayan tamir firmalarının chipseti sökmeye çalıştıklarında kullanacakları teknikler tüm yolları yakmalarına sebebiyet verebilir. Böyle bir durum umursanmadan uygulandığında ise anakart arızasının tamiri mevcut iken imkânsız hale getirebilir. Bırakın tamir etmeyi parça değiştirme bile zorlaşabilir.

İşte bu yüzden sizlere tüm deneyimlerimiz, referanslarımız, profesyonel çalışmalarımız ve ortamlarımız, gelişmiş teknisyen kadromuz, gelişmiş teknik ekipmanlarımız ve yılların vermiş olduğu bilgi ile sizlere en iyi işlemi ve güveni sağlayabiliyoruz. Detaylı bilgi ve işlem için bizlere iletişime geçmeyi unutmayın.

Hemen Ara